Nord Energis repræsentantskab 2022

Repræsentantskabet er Nord Energis øverste myndighed og består af 70 medlemmer valgt blandt andelshavere hos Nord Energi.

Der afholdes valg til repræsentantskabet hvert 4. år. Det seneste valg blev afviklet i efteråret 2021 og med virkning fra 1. januar 2022.

Repræsentantskabet vælges i valgområder indenfor Nord Energis forsyningsområde og for at sikre en geografisk spredt repræsentation sker valget fortrinsvist med de gamle kommuner som valgkredse.

Følgende er valgt til Nord Energis repræsentantskab pr. 1. januar 2022:

Valgområde 1: Gl. SKAGEN KOMMUNE

  • Irene Hjortshøj, Byrådsmedlem, Gråklit 16, Skagen
  • Ivan Kristian Rasmussen, Statsaut. ejendomsmægler, Skagbanke 23, Skagen
  • Jan Nørgaard Christiansen, Elinstallatør, Drosselvej 10, Skagen
  • Jan Tietze, Elektriker, Skødelundvej 5, Aalbæk
  • Jens A.  Borup, Fiskeskipper, Kandestedvej 289, Skagen
  • Peter Nielsen, Radioforhandler, Solbærvej 31, Aalbæk
  • Thomas V. Rasmussen, Stærkstrømsingeniør, Mjølnersvej 12, Skagen

 

Valgområde 2: Gl. HJØRRING KOMMUNE

  • Bent Jensen, Elinstallatør, Højvænget 16, Bjergby, Hjørring
  • Birgitte Reiter, Lægesekretær, Østergårdsvej 71, Mygdal, Hjørring
  • Freddy Dam Christensen, Postbud, Trollhættanvej 12, 1. th., Hjørring
  • Hans Jørgen Boel Nielsen, Fhv. gårdejer, Gedemålet 12, Bjergby, Hjørring
  • Jens Møller Lee, Direktør, Urdsvej 2, Hjørring
  • Jesper Skrubbeltrang, Driftleder, Faldet 33, Hjørring
  • Jørgen Lind Thomsen, Civiløkonom, Skolegade 11k, 2, Hjørring
  • Kurt Mikkelsen, Forhv. Bankfuldmægtig, Hasselvej 8, Hjørring
  • Lars Winther Christensen, Skorstensfejermester, Brushønevej 13, Hjørring
  • Mogens Uhrskov, Ingeniør, Vinstrupvej 241, Hjørring
  • Ole Sloth Frandsen, Elektriker, Tirsbækvej 5, Hjørring
  • Regnar Bæk, Specialarbejder, Haugesundsvej 13, Hjørring
  • Svenning Christensen, Gartner/Gårdejer, Nydalsvej 2, Lønstrup, Hjørring
  • Søren Smalbro, Landmand, Tangsgårdsvej 123, Bjergby, Hjørring
  • Vibeke Haaning, Adm. direktør, Mjødurtvej 5, Hjørring
  • Willy Bjerregaard, Civiløkonom, Fullasvej 10, Hjørring

 

Valgområde 3: Gl. HIRTSHALS KOMMUNE

  • Jannie Winther Nielsen, Økonomiansvarlig, Tverstedvej 17, Uggerby, Hjørring
  • Jens Peter Lunden, Landmand/direktør, Allingdamvej 50, Hirtshals
  • Jørgen Christensen, Kunderådgiver, Tingvej 8, Horne, Hirtshals
  • Kim Roden, Ejendomsmægler, Kystvejen 21, Hirtshals
  • Lars Peter Høgh, Vicerektor, Valnøddevej 4, Tornby, Hirtshals
  • Lene Christensen, Efterlønner, Granvej 7, Tversted, Bindslev
  • Martin Gunge, El-installatør, Emmersbækvej 63, Hjørring

Valgområde 4: Gl. SINDAL KOMMUNE

  • Egon Holm, Pelsdyrfarmer, Tuenvej 772, Blæsbjerg, Sindal
  • Morten Klyvø, Fuldmægtig, Enghavevej 110, Lendum, Sindal
  • Niels Kristian Holt, Forhv. Købmand, Torvegade 18, Sindal
  • Nikolaj Severinsen, Toftegade 3, Sindal

 

Valgområde 5: Gl. FREDERIKSHAVN KOMMUNE

  • Georg Christiansen, El-installatør, Skagensvej 482, Jerup
  • Jens Alfred Jensen, TV operatør, Bispehaven 7, Elling, Frederikshavn

 

Valgområde 6: Gl. SÆBY KOMMUNE

  • Carsten Hørbye Jacobsen, Kundechef, Humlevej 5, Hørby, Sæby
  • John B. Vognsen, Reg. Revisor, Møllevej 11, Lyngså, Sæby
  • Jørn Fuglsang Christiansen, Lærer, Svanevej 59, Voerså, Sæby
  • Kaj Mathiassen, Funktionsleder, Blomstervænget 9, Østervrå
  • Kaj Thomsen, Gårdejer, Hjortestien 3, Lyngså, Sæby

 

Valgområde 7: BRØNDERSLEV KOMMUNE

  • Anders Duerlund, Landinspektør, Faglig leder, Alexandravej 7,  Hjallerup
  • Børge Juul Kristensen, Murermester, Rådhusgade 1, 2. 2., Dronninglund
  • Henrik Nørgaard Nielsen, Landmand, Hjallerupvej 25, Hjallerup
  • Ib Ingerslev Nielsen, Landmand, Hjallerupvej 16, Dronninglund
  • Lasse Hjorth Nebelung, Elinstallatør, Langbaksmindevej 1, Asaa
  • Per René Thomsen, Tek. serviceleder, Dronninglundvej 25, Agersted, Dronninglund

 

Valgområde 8: Jammerbugt KOMMUNE - Gl. LØKKEN/VRÅ KOM.

  • Hans Henrik Toft Sørensen, Kunderådgiver, Sejlstrupvej 28, Hundelev, Løkken
  • Kurt Flemming Svendsen, Projektmedarb., Haldagervej 33d, Biersted, Aabybro
  • Martin Toft Pedersen, VVS- og Energimontør, Fælledvej 45, Hundelev, Løkken

 

Valgområde 9: Gl. HALS KOMMUNE

  • Bjarne Lyngø, Salgschef, Kystvejen 25, Hou, Hals
  • Hans Kristian Starbæk, Pract. Agro, H-D, Hvede-dyrker, Aalborgvej 249, Holtet, Gandrup
  • Keld Jul Vagner, Revisor, Brogade 4, Hou, Hals
  • Kurt K. Christiansen, Elektriker, Aalborgvej 348, Gandrup
  • Leif Larsen, Gartneriejer, Aslundvej 53, V. Hassing, Vodskov
  • Niels H. Pedersen Qvist, Landmand, Nejrupvej 7, Vester Hassing, Vodskov
  • Aage Hjelm Christensen, Installatør, Houvej 168, Ulsted, Hals

 

Valgområde 10: Gl. AALBORG KOMMUNE

  • Anthon Ditlev Sørensen, Akademiingeniør, Møgelbjergvej 64, Vodskov
  • Bent Rye Hougaard, Smed, Rud. Petersens Vej 3, Vodskov
  • Dan Christian Østergaard, Økonomi konsulent, Mejerivej 28, Vadum
  • Erik Ziegler, Smed, Toftegårdsvej 111, Sulsted
  • Henrik Hyldig, Politikommissær, Tines Vej 60, Vestbjerg
  • Jørn Hammer Andersen, Snedker, Strubjerg 84, 2, Nørresundby
  • Kristian Sønderkær Andersen, Faglærer/El-installatør, Skansehøj 4, 1. th., Nørresundby
  • Kurt Bentsen, Sektornæstformand, Højens Alle 3, Nørresundby
  • Mette Larsen, Teamleder/cand.merc., Smillasvej 42, Vestbjerg
  • Niels Jørgen Frederiksen, Gårdejer, Sølgårdsvej 13, Sulsted
  • Ole Max Müller, Elektriker, Godtlandsvej 10, Langholt, Vodskov
  • Poul Badsberg, Politikommisær, Øster Hassingvej 60, Langholt, Vodskov
Oprettet i NEWWWEB CMS - Brugervenligt og SEO optimeret Content Management System